RNR50H1333BRRSL
Mfr.Part #
RNR50H1333BRRSL
Description
RES 133K OHM 1/10W .1% AXIAL
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.78mm
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
100mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
3.81mm
Resistance :
133kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
RNR50H1333BRRSL
133kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,