RNR50H10R0FRRE5
Mfr.Part #
RNR50H10R0FRRE5
Description
RES 10 OHM 1% 1/10W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Resistance :
10Ohms
Supplier Device Package :
Diameter :
1.78mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.75mm
Datasheets
RNR50H10R0FRRE5
Through Hole 10Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,