RNR50H1003BPR36
Mfr.Part #
RNR50H1003BPR36
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
100kOhms
Factory Lead Time :
36 Weeks
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RNR50H1003BPR36
100kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,