RNR50H1001BPR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR50H1001BPR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RNR50H1001BPR36
1kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,