RNMF14FTC750R
Mfr.Part #
RNMF14FTC750R
Description
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
750Ohm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Lead Diameter :
0.44 mm
Size / Dimension :
0.070Diax0.130L 1.78mmx3.30mm