RNF18GTD24K0
Mfr.Part #
RNF18GTD24K0
Description
RES 24K OHM 2% 1/8W AXIAL
Construction :
Tubular
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.45 mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±2%
Surface Mount :
Resistance :
24kOhm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W