RNF18FTD97K6
Mfr.Part #
RNF18FTD97K6
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.8mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RNF
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packing Method :
TR
Resistance :
97.6kOhm
Axial
Mount :
Axial, Through Hole
Contact Plating :
Copper, Tin
Datasheets
RNF18FTD97K6
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD97K6
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 97.6kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,