RNF18FTD511R
Mfr.Part #
RNF18FTD511R
Description
RES 511 OHM 1% 1/8W AXIAL
2
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Resistance :
511Ohm
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.8mm