RNF18FTD3K24
Mfr.Part #
RNF18FTD3K24
Description
RES 3.24K OHM 1% 1/8W AXIAL
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
3.24kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Diameter :
1.8mm
Datasheets
RNF18FTD3K24
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD3K24
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.24kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,