RNF18FTD39K2
Mfr.Part #
RNF18FTD39K2
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Resistance :
39.2kOhm
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.8mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
20 Weeks
Packing Method :
TR
Composition :
Metal Film
Mount :
Axial, Through Hole
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNF18FTD39K2
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD39K2
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 39.2kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,