RNF18FTD374R
Mfr.Part #
RNF18FTD374R
Description
RES 374 OHM 1% 1/8W AXIAL
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Resistance :
374Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Axial
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.8mm
Mount :
Axial, Through Hole
yes
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF18FTD374R
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD374R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 374Ohm, 0.125W 1/8W, Metal Film,