RNF18FTD332R
Mfr.Part #
RNF18FTD332R
Description
RES 332 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
332Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm