RNF18FTD2K94
Mfr.Part #
RNF18FTD2K94
Description
RES 2.94K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.8mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.94kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Flame Retardant Coating, Safety
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Max Power Dissipation :
125mW