RNF18FTD2K67
Mfr.Part #
RNF18FTD2K67
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.8mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Resistance :
2.67kOhm
Datasheets
RNF18FTD2K67
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD2K67
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.67kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,