RNF18FTD249K
Mfr.Part #
RNF18FTD249K
Description
RES 249K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Diameter :
1.8mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
249kOhm