RNF18FTD221R
Mfr.Part #
RNF18FTD221R
Description
RES 221 OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.8mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
221Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Datasheets
RNF18FTD221R
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD221R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 221Ohm, 0.125W 1/8W, Metal Film,