RNF18FTD21R5
Mfr.Part #
RNF18FTD21R5
Description
RES 21.5 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
21.5Ohm
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.8mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF18FTD21R5
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD21R5
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 21.5Ohm, 0.125W 1/8W, Metal Film,