RNF18FTD1K96
Mfr.Part #
RNF18FTD1K96
Description
RES 1.96K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
1.96kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C