RNF18FTD1K78
Mfr.Part #
RNF18FTD1K78
Description
RES 1.78K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.8mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.78kOhm
Power Rating :
125mW
Axial
Datasheets
RNF18FTD1K78
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD1K78
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.78kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,