RNF18FTD1K74
Mfr.Part #
RNF18FTD1K74
Description
RES 1.74K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Power Rating :
125mW
Diameter :
1.8mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.74kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF18FTD1K74
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD1K74
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.74kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,