RNF18FTD1K62
Mfr.Part #
RNF18FTD1K62
Description
RES 1.62K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
1.8mm
Resistance :
1.62kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNF18FTD1K62
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD1K62
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.62kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,