RNF18FTD1K27
Mfr.Part #
RNF18FTD1K27
Description
RES 1.27K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Axial
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packing Method :
TR
Diameter :
1.8mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.27kOhm
Factory Lead Time :
20 Weeks
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
Datasheets
RNF18FTD1K27
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD1K27
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.27kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,