RNF14FTD931R
Mfr.Part #
RNF14FTD931R
Description
RES 931 OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Diameter :
2.35mm
Resistance :
931Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
EAR99
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Copper, Tin
Power Rating :
250mW
Flame Retardant Coating, Safety
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR
Construction :
Cylindrical
Published :
Mount :
Axial, Through Hole
1 (Unlimited)
Datasheets
RNF14FTD931R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTD931R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 931Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,