RNF14FTD64K9
Mfr.Part #
RNF14FTD64K9
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Copper, Tin
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
64.9kOhm
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Axial, Through Hole
Series :
RNF
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.35mm
Datasheets
RNF14FTD64K9
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTD64K9
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 64.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,