RNF14FTD4M64
Mfr.Part #
RNF14FTD4M64
Description
RES 4.64M OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Wire
Contact Plating :
Copper, Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Resistance :
4.64MOhm
Diameter :
2.35mm