RNF14FTD23K7
Mfr.Part #
RNF14FTD23K7
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Axial, Through Hole
Packing Method :
TR
Construction :
Cylindrical
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Diameter :
2.35mm
Resistance :
23.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Copper, Tin
Published :
Datasheets
RNF14FTD23K7
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTD23K7
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 23.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,