RNF14FTC95R3
Mfr.Part #
RNF14FTC95R3
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tubular
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
95.3Ohm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RNF14FTC95R3
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC95R3
FIXED RESISTOR, 95.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,