RNF14FTC95K3
Mfr.Part #
RNF14FTC95K3
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
95.3kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.35mm
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RNF14FTC95K3
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC95K3
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 95.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,