RNF14FTC866K
Mfr.Part #
RNF14FTC866K
Description
RES 866K OHM 1% 1/4W AXIAL
Diameter :
2.35mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Radiation Hardening :
Axial, Through Hole
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
866kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14FTC866K
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC866K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 866kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,