RNF14FTC84K5
Mfr.Part #
RNF14FTC84K5
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Axial
Published :
Radiation Hardening :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
84.5kOhm
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNF14FTC84K5
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC84K5
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 84.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,