RNF14FTC7K32
Mfr.Part #
RNF14FTC7K32
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Metal Film
Surface Mount :
No
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
7.32kOhm
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14FTC7K32
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC7K32
FIXED RESISTOR, 7.32kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,