RNF14FTC649R
Mfr.Part #
RNF14FTC649R
Description
RES 649 OHM 1% 1/4W AXIAL
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
649Ohm
Tape and Reel (TR)
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14FTC649R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC649R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 649Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,