RNF14FTC60R4
Mfr.Part #
RNF14FTC60R4
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Resistance :
60.4Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.35mm
yes
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNF14FTC60R4
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC60R4
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 60.4Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,