RNF14FTC48K7
Mfr.Part #
RNF14FTC48K7
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
RNF
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Resistance :
48.7kOhm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C