RNF14FTC402K
Mfr.Part #
RNF14FTC402K
Description
RES 402K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tubular
Radiation Hardening :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
402kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Diameter :
2.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14FTC402K
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC402K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 402kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,