RNF14FTC34K0
Mfr.Part #
RNF14FTC34K0
Description
RES 34K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Flame Retardant Coating, Safety
Contact Plating :
Copper, Tin
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Shape :
Wire
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Published :
Resistance :
34kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
EAR99
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNF14FTC34K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC34K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 34kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,