RNF14FTC332K
Mfr.Part #
RNF14FTC332K
Description
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL
yes
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
332kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Diameter :
2.35mm
RNF
Contact Plating :
Copper, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNF14FTC332K
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC332K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 332kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,