RNF14FTC23K7
Mfr.Part #
RNF14FTC23K7
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
23.7kOhm
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Copper, Tin
Flame Retardant Coating, Safety
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Mount :
Axial, Through Hole
Diameter :
2.35mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14FTC23K7
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC23K7
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 23.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,