RNF14FTC121K
Mfr.Part #
RNF14FTC121K
Description
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Copper, Tin
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Resistance :
121kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C