RNF14FAD82K5
Mfr.Part #
RNF14FAD82K5
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
82.5kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Packing Method :
Ammo Pack
Matte Tin (Sn)
Published :
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Cylindrical
Datasheets
RNF14FAD82K5
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FAD82K5
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 82.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,