RNF14FAC576K
Mfr.Part #
RNF14FAC576K
Description
RES 576K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Mount :
Axial, Through Hole
Lead Diameter :
0.56 mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
576kOhm