RNF14FAC17K4
Mfr.Part #
RNF14FAC17K4
Description
RES 17.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
2
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
0.56 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mount :
Axial, Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
17.4kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14FAC17K4
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FAC17K4
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 17.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,