RNF14DTE2K10
Mfr.Part #
RNF14DTE2K10
Description
RES 2.1K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.56 mm
Surface Mount :
No
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C