RNF14DTE24R3
Mfr.Part #
RNF14DTE24R3
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Mount :
Axial, Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
24.3Ohm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNF14DTE24R3
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 24.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,