RNF14DTE12R1
Mfr.Part #
RNF14DTE12R1
Description
RES 12.1 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
12.1Ohm
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNF14DTE12R1
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12.1Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,