RNF14DTE100K
Mfr.Part #
RNF14DTE100K
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Contact Plating :
Copper, Tin
Axial
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
100kOhm
Diameter :
2.35mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Radiation Hardening :
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTE100K
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTE100K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,