RNF14DTD9K31
Mfr.Part #
RNF14DTD9K31
Description
RES 9.31K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.56 mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
9.31kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD9K31
FIXED RESISTOR, 9.31kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,