RNF14DTD8K25
Mfr.Part #
RNF14DTD8K25
Description
RES 8.25K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
Flame Retardant Coating, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
8.25kOhm
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14DTD8K25
FIXED RESISTOR, 8.25kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,