RNF14DTD8K06
Mfr.Part #
RNF14DTD8K06
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
8.06kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
RNF14DTD8K06
FIXED RESISTOR, 8.06kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,