RNF14DTD825K
Mfr.Part #
RNF14DTD825K
Description
RES 825K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Copper, Tin
Diameter :
2.35mm
Wire
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
825kOhm
Published :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD825K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 825kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,